So I found a fun activity to entertain the extra kids at the house today.
Chalk paint. Thanks to
"The Lackadaisical Willow." So I went to
Hy-Vee. I never realized that food coloring was that expensive. The name brand was $2.99, and Hy-Vee brand was $2.69. I also bought some
Diet Pepsi![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_vjFwLMAifiw2oCb96nRR_nJvLXFFlpW4JGz2FKk6Pn8tnn49hejojnZSC58QBwP3hTB8ldZZ7jGUyMhB9n4zGLbDzukmKC2vI5FvLdvRX3gsuSgDMyXP9vAN6aOGgz4gZf3pGQ7FEjrQsHa_BmfoJQkpUeWz3QgcKJ28l2DcDT17ATVScI=s0-d)
so my total was $4.89. Tonight we also rented some
Redbox movies and those cost $2.12 with the tax. Not too bad, still under the $10, plus my parents bought the
pizza![](https://lh3.googleusercontent.com/blogger_img_proxy/AEn0k_tOiyBL3E0_LXNn2k25ByH78BvCFZj2qmOQ1U9PNwnS6WAW0YOG43sPYe4t1z64qAp8MzVBTrX8wwXcwXmWMqn0KbZ-CHtlaGfiDXDi4VPQeSVtkOWw70G4LeIez18O5puW6C2ubhQfn0SvtcKOkKE2eJL9xnUo3hUKE9kuhk3hTScxQttx=s0-d)
dinner tonight. Bonus.
So now I have $29.92, and one day left.
Also if you have never reserved a movie from Redbox online it is the best way to guarantee it available: Please use this link to get me free rentals:
http://www.facebook.com/l.php?u=http%3A%2F%2Fredbox.tellapal.com%2Fa%2Fclk%2F10Cncv&h=nAQBZgp9t
No comments:
Post a Comment